Drukāt

Laivā no Siguldas līdz Carnikavai

.

Maršrutā Sigulda – Murjāņi – Ādaži – Carnikava aicinām aplūkot krastā esošos apskates objektus. Piemēram, aiz Siguldas paveras skats uz Velna alas klinti, tad seko septiņdesmitajos gados gājējiem būvētais vanšu tilts. Vēlāk kreisajā pusē redzēsiet Ziedleju klintis, bet labajā – kur Gauja met strauju līkumu, atrodas Lielais akmens – sena plostnieku apmetne. Par plostnieku laikiem liecina enkurcilpa – liels gredzens, pie kura savulaik tika atsieti plosti. Pāris līkumus tālāk var redzēt Katlapu iezi (no augšas paveras brīnišķīgs skats uz apkārtni).
 
Tālāk ceļš ved gar Murjāņu tiltu (Rāmkalniem), kur iespējams nobraukt ar rodeļiem vai ieturēt pusdienas un nepieciešamības gadījumā – arī pārnakšņot. Pēc tilta Gaujas līkumos pamanīsiet saliņas, un šur tur iespējams redzēt arī dzīvniekus. Par labu orientieri kalpo Ādažu tilts, kura tuvumā iespējams aplūkot daiļdārzu „Saulesķirši”, bet pēc pāris līkumiem sasniegsiet Rīgas – Tallinas (Via Baltic) šosejas tiltu. Netālu no tā labajā pusē atrodas vienīgais Vidzemes piekrastes koka dievnams.
 
Nonākot pie Carnikavas dzelzceļa tilta, iespējams izkāpt krastā un Carnikavā iegūt kādu papildus informāciju, iegādāties nepieciešamo ceļam vai nokļūt dzelzceļa stacijā. Bet pirms tā, Gaujas krastu labajā pusē var apmesties „Taču būdā”, kur iespējams iekurt ugunskuru, iegādāties suvenīrus un pārnakšņot. Pēc Carnikavas dzelzceļa un gājēju tilta kreisā pusē iespējams apstāties pie Carnikavas Novadpētniecības centra, kur iespējams uzzināt par novada vēsturi un zvejas tradīcijām. Turpinot ceļu tālāk, aptuveni pēc 4 km sasniegsiet Gaujas ieteku jūrā.
 
Maršruts: Sigulda – Murjāņi – Ādaži – Carnikava
Sākums: Sigulda (iespējams arī Turaidas apkaimē, no nometnes vietas Dainas).
Beigu punkts: Gaujas ieteka jūrā (vai ātrāk – pie Via Baltic tilta, Carnikavas dzelzceļa tilta vai Carnikavas Novadpētniecības centra).
Garums: 55 km
Aptuvenais laiks: 13 h, ko var dalīt Sigulda – Murjāņi (~ 4h) un Murjāņi – Carnikava (~9h).
Grūtības pakāpe: vidēja – straume lēna, ir salas, daudz smilšu sēres.
Loģistika: Carnikavu un Siguldu iespējams sasniegt ar vilcienu, auto un autobusu.
Alternatīvas: posmu var veikt divās dienās, kā arī maršrutu uzsākt Murjāņos (pie Rāmkalniem).
Der zināt: īpaša uzmanība jāpievērš drošībai uz ūdens. Aicinām ceļotājus aplūkot arī upes tuvumā esošo apskates objektus, kuri ne vienmēr no laivas ir tik labi redzami.