Drukāt

Dabas taka ezeru ielokā

.

Tā vijas gar diviem skaistiem ezeriem, apmeklētājiem ļaujot izjust ne vien piejūras svaigo priežu meža gaisu, bet arī apskatīt tuvumā esošo Carnikavas baznīcu un klusumā pabūt dabā.
 
 
 
 
 
Dabas takas sākums ir Siguļos – Gaujas labajā krastā, netālu no Carnikavas baznīcas un Piejūras internātpamatskolas. Taka met divas cilpas un ļauj vērot Dzirnezera un Pulksteņezera skaisto apkārtni. Trešais lielākais novada ezers Dzirnezers pēc formas atgādina trīs savienotus ezerus ar piecām salām. Katrai salai ir savs vārds, kas tai nācis mantojumā – piemēram, Vadoņu sala, Mīlestības saliņa. Ezera krastus rotā meldri, niedres, vilkvālītes un ūdensrozes, un tā ir labvēlīga vide, lai tuvumā ligzdotu pīles, kaijas, dūkuri un citas putnu sugas. Ejot dabas takas otru cilpu, ikviens var aplūkot kāpu ieplakā guļošo Pulksteņezeru, kuram nav noteces, un tāpēc ezers vasarā apmeklētājus lutina ar siltu ūdeni. Interesanti, ka leģenda vēsta, ka Pulksteņezerā reiz esot ieripojis Siguļu baznīcas zvans. Kopumā takas garums ir 5 km, bet to iespējams veikt arī divās vai vairākās daļās, un dabā tā ir atzīmēta ar oranžu krāsu uz kokiem.
 
 
Taka apmeklētājiem ir pieejama gan no Piejūras internātpamatskolas, gan arī Gaujas dzelzceļa stacijas un Pulksteņezera autostāvvietas puses. Ūdens tūrisma cienītāji var droši līdzi ņemt visu nepieciešamo ekipējumu un papildināt pastaigu pa dabas taku ar aktivitātēm Dzirnezerā vai Pulksteņezerā. Tāpat tuvumā esošajā Gaujas ciemā iespējams iegādāties zivju produkciju, kā arī doties izjādē ar zirgiem.