Drukāt

Pulksteņezers

.

Pulksteņezers atrodas starpkāpu ieplakā un tā spoguļa laukuma platība ir 3,8ha, vidējais dziļums ir 2,4m, savukārt makslimālais dziļums 5m. Ezeram ir slīpi un lēzeni krasti, un tā pamatne ir dūņaina. Veģetācija ezerā ir nabadzīga, tomēr atsevišķas niedru un elodeju audzes ir redzamas. 
 
 
Pulksteņezers ir beznoteces, tāpēc vasarā ūdens temperatūra ir augsta. Peldvieta ir iecienīta patīkamās temperatūras un ērtās piekļūšanas dēļ.
 
Leģenda vēsta, ka Pulksteņezerā reiz ieripojis Siguļos esošās baznīcas zvans. Tāpat aktuāls ir arī jautājums par gultnē esošo militārā tūrisma objektu esamību.
 
 
Ezera tuvumā atrodas dabas taka nūjotājiem un pastaigu mīļotājiem. Tā vijas gar diviem skaistiem ezeriem, apmeklētājiem ļaujot izjust ne vien piejūras svaigo priežu meža gaisu, bet arī apskatīt tuvumā esošo Carnikavas baznīcu un klusumā pabūt dabā. Dabas takas sākums ir Siguļos – Gaujas labajā krastā, netālu no Carnikavas baznīcas un Piejūras internātpamatskolas. Taka met divas cilpas un ļauj vērot Dzirnezera un Pulksteņezera skaisto apkārtni. Kopumā takas garums ir 5 km, bet to iespējams veikt arī divās vai vairākās daļās, un dabā tā ir atzīmēta ar oranžu krāsu uz kokiem. Taka apmeklētājiem ir pieejama gan no Piejūras internātpamatskolas, gan arī Gaujas dzelzceļa stacijas un Pulksteņezera autostāvvietas puses. Ūdens tūrisma cienītāji var droši līdzi ņemt visu nepieciešamo ekipējumu un papildināt pastaigu pa dabas taku ar aktivitātēm Dzirnezerā vai Pulksteņezerā.
 
 
Share on Facebook Tweet