Drukāt

O.Vācieša piemineklis

.


Carnikavas novada estētiski izveidotajos kapos Siguļos atdusas latviešu Tautas dzejnieks Ojārs Vācietis (1933-1983). Par godu dzejnieka 80.gadu jubilejai labiekārtota O.Vācieša un arī viņa mūžībā aizgājušās dzīvesbiedres, dzejnieces Ludmilas Azarovas (1935-2012) piemiņas vieta.
 
 
 
 
 „Ojārs Vācietis bija mūsu sirdsapziņa.”
Imants Ziedonis

„Liels dzejnieks ir kultūras kristāls. Mums tāds ir. Kā asara. Kā sveķis. Kā izlauzies avots. Viņš redz pasauli savādāk, jo skatās no vairākumam it kā nepieņemama redzesleņķa.(...) 
Viņam ir liels talants.
Rainis – Čaks – Vācietis – tā es uzdrošinos teikt.”
Jānis Peters
 
Atzīmējot O.Vācieša 80.dzimšanas dienu, Carnikavas novada dome, O.Vācieša memoriālais muzejs un O.Vācieša biedrība kopā ar dzejnieka tuvākajiem radiniekiem rosināja sakārtot O.Vācieša un L.Azarovas atdusas vietu, tādējādi izrādot cieņu dzejnieku nozīmīgajam veikumam dzīves laikā, vienlaicīgi radot estētiski sakārtotu vides ainavu ar kultūrvēsturisku nozīmi.
 
Jau 1984.gadā tika rīkots konkurss par O.Vācieša kapavietas sakārtošanu Carnikavas kapos, bet valstiskās iekārtas pārmaiņu un finansiālu grūtību dēļ darbs nav realizēts.Carnikavas novada dome īsteno abu dzejnieku kapavietas sakārtošanu kopā ar arhitektiem Ingunu Rībenu un Uģi Zāberu, kā arī tēlnieku Gļebu Panteļejevu, lai realizētu pirms 30 gadiem notikušā pieminekļa projektu konkursa uzvarētājas I.Rībenas ieceri.
 
 
Sakārtotā kapavieta un izveidotais piemineklis bagātinās Latvijas kultūrvides ainavu, kā arī kļūs par vietu, kur visiem interesentiem, tostarp arī Latvijas skolu jaunatnei, pieminēt Tautas dzejnieka O.Vācieša nozīmīgo devumu latviešu literatūrā.
 
Plašāka informācija par O.Vācieša pieminekļa izveidi pieejama šeit.
 
 
Share on Facebook Tweet